666 848 208

Rezerwuj kort online

Squash w Sosnowcu, zajęcia grupowe pole dance, szarfy, koła, stretching w klubie FAVELA ul. Gospodarcza 2, tel. 666848208, favela.pl

GABINET INHALACJI SOLNYCH W KLUBIE FAVELA

wskazania i przeciwwskazania

O zaletach i korzyściach inhalacji solankowych słów kilka.

 

Inhalacje solankowe pomagają w walce z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii, astmy, chorób  tarczycy, a także pozwalają odzyskać organizmowi równowagę, zwłaszcza po długotrwałej chorobie.Wdychanie aerozolu bogatego w cenne mikroelementy, takie jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód, poprawia samopoczucia i korzystnie wpływa na zdrowie.

Dla kogo przeznaczone są inhalacje solankowe - wskazania medyczne.

Wskazaniem do częstego odwiedzania tężni solankowych są:- nawracające stany zapalne dolnych dróg oddechowych, np. zapalenie oskrzeli, płuc, nawracające stany zapalne górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, zatok oraz krtani), palacze tytoniu oraz osoby przebywające w warunkach dużego zapylenia, alergie, nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążenia, niedoczynność tarczycy,- nerwice- osoby intensywnie uprawiające sport

Kto powinien unikać zabiegów - przeciwwskazania medyczne.

 

Z inhalacji solankowych nie powinny korzystać osoby: z nadczynnością tarczycy, po świeżo przebytym zawale, z niewydolnością naczyń wieńcowych serca, z niskim ciśnieniem, z chorobami nowotworowymi, z ostrymi infekcjami, przebiegającymi z podwyższoną temperaturą ciała, uczulonych na jony zawarte w solance (głównie jod i brom), kobiety w ciąży (tylko za zgodą lekarza).

 

Zabiegi - jak często i w jakim odstępie czasowym – zalecenia ?

 

Przynajmniej 6 seansów w odstępach 3 dniowych, co odpowiada około 2-3 tygodni pobytu nad morzem.- w przypadku schorzeń przewlekłych odbycie od 12 do 20 seansów.

Efekt poprawy stanu zdrowia zależy od rodzaju schorzenia i jego stopnia przewlekłości.

FAVELA klub squasha

ul. Gospodarcza 2

41-214 Sosnowiec

 

666 848 208

 

 favela@favela.pl

Partnerzy: